Dlaczego twoje oczy są obrzmiałe, gdy budzisz się rano?

Puffy eyes to coś, co sprawi, że poczujesz się zakłopotany, a większość z nas nie lubi wyglądu puffy eyes. Czasami puffy eyes może być spowodowane przez kilka powodów, a czasami może to być reakcja alergiczna lub niektóre infekcje. Ale jeśli chodzi o puffy eyes, istnieje kilka wspólnych powodów, które sprawią, że twoje oczy będą puffy.

1. Nadmierne mruganie oczami

Jest to najczęstszy powód puffy eyes. Wiele razy można mrugać zbyt wiele podczas snu lub gdy jesteś zmęczony. Mruganie sprawi, że krew przyjdzie do górnej powieki i to sprawi, że będzie puff up. Tak więc, zawsze, gdy czujesz, że jesteś senny lub zmęczony, nie mrugaj zbyt wiele.

2. Stres

Wszyscy wiemy, że stres sprawi, że całe nasze ciało zmęczone i puffy oczy są częścią naszego ciała, które cierpi z powodu stresu. Tak więc, najlepszą rzeczą jest to, że można zminimalizować swój stres i to sprawi, że twoje puffy eyes znikną.

3. Reakcje alergiczne

Puffy eyes może być spowodowane przez niektóre reakcje alergiczne i kiedy cierpisz na wszelkie alergie, a następnie twoje oczy staną się puffy i spuchnięte. Tak więc, najlepszym sposobem na pozbycie się alergii jest użycie antyalergicznych kropli do oczu.

4. Alergie

Najczęstszą przyczyną opuchniętych oczu są alergie. Możesz również cierpieć na suche oczy z powodu pyłków lub kurzu, a to sprawi, że powieki i oczy będą suche.

5. Infekcje

Czasami, gdy dostaniesz przeziębienie lub grypę, poczujesz ucisk w oczach i to sprawi, że twoje oczy będą podpuchnięte.

6. Podrażnienie

Twoje oczy staną się puffy, gdy jesteś podrażniony. Podrażnienie sprawi, że twoje oczy będą czerwone, a powieki będą puchnąć.

7. Makijaż oczu

Używanie niewłaściwego makijażu oczu lub zbyt wczesne usuwanie makijażu oczu również sprawi, że twoje oczy będą puff up.

Wnioski:

Tak więc, to były jedne z najczęstszych powodów obrzmiałych oczu. Jeśli masz do czynienia z tym samym problemem, to lepiej wziąć kilka dni odpoczynku. Możesz wziąć kilka dni odpoczynku, aby pozbyć się tego problemu i jestem pewien, że będziesz zaskoczony, aby zobaczyć różnicę. Więc, nie zapomnij wziąć kilka dni odpoczynku.